Po kilkudniowych rekolekcjach i warsztatach

Po kilkudniowych rekolekcjach i warsztatach

Po kilkudniowych rekolekcjach i warsztatach, z biskupem Edwardem Dajczakiem oraz biskupem Zbigniewem Zielińskim...

Po kilkudniowych rekolekcjach i warsztatach, z biskupem Edwardem Dajczakiem oraz biskupem Zbigniewem Zielińskim - dziś, 22 lipca 2022, ponad pół setki uczestników odbywającej się  po raz dwunasty Ogólnopolskiej Inicjatywy Ewangelizacyjnej  Przystań z Jezusem 2022, z różnych regionów Polski, przybyło na plac w Podczele - Kołobrzeg, obok którego na starym lotnisku w Bagiczu odbywa się gromadzący dziesiątki tysięcy osób Festiwal Sunrise. 
 
Ewangelizatorzy tegoroczną akcję przygotowali w kluczu "Strefa Mobilnej Parafii". W centrum postawiona jest Mobilna Kaplica (Kościół na kółkach), a w niej całodobową adoracją Najświętszego Sakramentu z której mogą korzystać wszyscy. Modlitwa za Sunrise Festiwal  trwać będzie nieprzerwanie od piątku 22.07 do niedzieli 24.07 i zakończy się o godz. 05:00 nad ranem.
Mobilna Parafia to także możliwość spowiedzi czyli Mobilny Konfesjonał, gdzie można przeżyć sakrament pojednania, czy zwyczajnie porozmawiać z Księdzem. W Mobilnym Konfesjonale dyżuruje na zmianę kilku kapłanów, którzy służą sakramentem Pokuty.
Mobilna parfia to także Namiot Miłosierdzia, gdzie ewangelizatorzy serwują dobrą kawę, dzielą się świadectwem ze swojego życia, oraz chętnym umywają nogi w geście ukazania bezinteresownej miłości Boga do człowieka. 
 
Strzałem w dziesiątkę okazała się także strefa darmowej toalety.  I choć wydzielone miejsce wywołuje to sporo radości - to cieszy się ono wyjątkowym zainteresowaniem.
 
Prezes Fundacji SMS Z NIEBA
Dyrektor SNE diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.
ks. Rafał Jarosiewicz

Organizator

Szkoła Nowej Ewangelizacji
diecezji koszalińsko-kołobrzeskej
im. Bł. Matki Teresy z Kalkuty i Św. Jana Pawła II
www.kochaj.my

Fundacja SMS z Nieba
ul. Chrobrego 7, 75-063 Koszalin
REGON: 321424220, NIP: 6692520108, KRS: 0000475218
www.smsznieba.pl

 

 

Szkoła Nowej Ewangelizacji diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej

Fundacja SMS z Nieba