Jesteśmy w wyjątkowej sytuacji – chrześcijaństwo to jedyna religia na świecie, w której to Bóg szuka człowieka. Mamy Boga, który pragnie relacji z człowiekiem, który nigdy nie rezygnuje, nigdy się nie zniechęca.

Dlatego kerygmat jest bezpośredni, kieruje się do serca człowieka, a nie jego rozumu. Dlaczego? Bo wierzymy sercem, jak mówi List do Rzymian 10,9-10.

Bóg pragnie relacji osobistej, wyjątkowej i taki jest kerygmat – Bóg kocha CIEBIE! Dla Boga nie jesteśmy jakimś tłumem, tylko każdy jest osobiście przez Niego umiłowany. Każdy osobiście był utkany przez Boga w łonie naszych mam. Bóg pochylił się nad każdym z nas osobno – każda nasza komórka była przez Niego zaplanowana. Nie jesteśmy wynikiem jakiegoś przypadku, ale pragnieniem kochającego Boga, który dał nam życie.

Dlatego dla Boga jesteśmy jedyni, wyjątkowi, niezastąpieni… i dlatego Bóg nigdy nie przestanie nas szukać, nigdy się nie zmęczy, nigdy się nie podda.

To jest siła kerygmatu – stoi za nim sam Bóg, który szuka człowieka…

Kontakt

Biuro jest czynne:
pon - pt: 09:00 - 15:00

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel: 783 390 033

Logowanie

© 2018 Przystań z Jezusem 2018