Z racji faktu, że kerygmat możemy zamknąć w 6 punktach, jest bardzo duże ryzyko, że możemy przekazywać ludziom schemat zamiast żywą osobę Jezusa.

Najważniejszą treścią kerygmatu jest sama osoba Jezusa, nie informacje o Nim… Jeśli stajemy przed ludźmi, aby podzielić się z nimi tym, że sami spotkaliśmy Jezusa w swoim życiu, doświadczyliśmy Jego zbawienia, to bez problemu inni również będą chcieli Go spotkać.

Czasami tak jest, że ewangelizatorom tak bardzo zależy na ewangelizacji, że czują się jak na największym egzaminie życia, gdzie muszą przekazać swoją wiedzę… Przez taką wielką gorliwość zdarza się nam zgubić samego Jezusa. Pamiętajmy, że Jezusowi bardziej zależy niż nam na osobach, do których wychodzimy.

Zawsze możemy uczyć się od apostołów. Nauczali Kościół wiary, ale najpierw przedstawiali to, czego doświadczyli – osobistego spotkania z Jezusem, który umarł za każdego z nas, zmartwychwstał, abyśmy mogli żyć i został uwielbiony. Ten, który jest Zbawicielem, Panem i Mesjaszem, i dlatego ma moc przemienić życie.

To nie wiedza o Jezusie zbawia, ale sam Jezus.

Kontakt

Biuro jest czynne:
pon - pt: 09:00 - 15:00

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel: 783 390 033

Logowanie

© 2018 Przystań z Jezusem 2018