Mnie osobiście w kerygmacie zachwyca to, że jest on taki logiczny, prosty i zawsze trafiający do samego serca człowieka. Jest to po prostu dialog Boga z człowiekiem. Boga, który wychodzi za każdym razem i robi ten pierwszy krok.

Dlaczego te punkty są właśnie w takiej kolejności czy nie można inaczej? Jeśli postawimy się w pozycji Boga, to chyba nie można…

 

Bóg: to On pierwszy zaczyna z nami rozmowę i mówi nam o swojej miłości, o tym, że kocha bez żadnych warunków.

Człowiek: nie potrafi zaufać Bogu do końca. Dlatego naszą odpowiedzią jest grzech, upadek, brak zaufania, brak wytrwania.

Bóg: wie, że sami sobie nie poradzimy, wie, że potrzebujemy wybawienia. Dlatego daje nam swojego Syna jak linę ratunkową. Zbawienie w Jezusie, które jest dla każdego.

Człowiek: może się uchwycić Jezusa, może sam zdecydować czy przyjmuje to zbawienie do swojego życia. Jeśli chce odpowiedzieć tak, to zaprasza Jezusa jako jedynego Pana i Zbawiciela w swoim życiu.

Bóg: mówi do człowieka - mam dla ciebie o wiele większy dar – mojego Ducha, który przemienia serce.

Człowiek: może odpowiedzieć Bogu tym, że chce żyć w obfitości, iść razem z Bogiem, wzrastać w wierze i do tego potrzebuje wspólnoty.

 

Jedna odpowiedź prowadzi do następnej, krok po kroku Bóg chce być coraz bliżej nas, chce dotykać, przemieniać i rozmawiać, tak jak w kerygmacie.

Kontakt

Biuro jest czynne:
pon - pt: 09:00 - 15:00

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel: 783 390 033

Logowanie

© 2018 Przystań z Jezusem 2018