Kerygmat – dla niektórych osób może być to dosyć tajemnicze słowo, ale tak naprawdę jest to klucz, który otwiera nam przestrzeń w ewangelizacji i tłumaczy bardzo wiele, dlatego warto poznać je bliżej.

Samo znaczenie tego słowa to po prostu ogłaszać, krzyczeć. Oznacza to, że treść, która kryje się pod tym wyjątkowym słowem powinna zostać przez nas ogłoszona na samym początku każdemu człowiekowi. Jest to po prostu Dobra Nowina, którą my wierzący chcemy dzielić się z każdym, niezależnie od wieku i miejsca, gdzie to robimy.

Kerygmat jest ogłoszeniem podstawowych prawd chrześcijańskich, jest wspólny dla wszystkich chrześcijan, jest prosty i łatwy do przekazania.

Dlaczego chcemy ewangelizować przez kerygmat? Bo jest prosty i trafia w samo sedno. Nie musimy nic specjalnego wymyślać. Mamy mówić o Tym, kto jest najważniejszy – czyli o Jezusie, który zbawia. Chcemy trzymać się kerygmatu, bo sprawia on, że nie mówimy swoich mądrości, nie komplikujemy. Skupiamy się po prostu na treściach, które rzeczywiście przemieniają życie, co jest potwierdzone przez dwa tysiące lat doświadczeń Kościoła, zaczynając od apostołów.

Zuzanna Zuzelska

Kontakt

Biuro jest czynne:
pon - pt: 09:00 - 15:00

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel: 783 390 033

Logowanie

© 2018 Przystań z Jezusem 2018