Przez ocean nie da się przepłynąć wpław, a samotna żegluga jest zbyt ryzykowna, dlatego nasza podróż morska odbywa się na pięknym żaglowcu. Naszym statkiem jest Kościół, czyli wspólnota wierzących. Załoga statku, czyli nasi bracia i siostry w Chrystusie, posiada kapitana, dowódcę, odpowiedzialnego za załogę.

Głową całego Kościoła jest Jezus, który nas wzywa do siebie. Na ziemi naszego Pana reprezentuje papież, a w projekcie Duchowego Rejsu przewodzi nam ks.bp Edward Dajczak. Tak jak marynarze nie byli jednorodną gromadą ludzi i mieli na statku różne funkcje, także my tworzymy mniejsze wspólnoty, w których się formujemy – rodziny, ruchy, parafie, wspólnoty modlitewno–ewangelizacyjne.

Podróż żaglowcem przez ocean nie jest łatwa - każdy członek załogi musi być czujny, bo może być potrzebny na pokładzie także poza swoją wachtą, czyli wyznaczonym czasem.

Poza tym marynarze stale ćwiczą się w swoich umiejętnościach – dla nas jest to formacja – rekolekcje, kursy ewangelizacyjne, wypełnianie swoich obowiązków i uczestnictwo w inicjatywach ewangelizacyjnych. Każdy uczestnik naszej wyprawy dba także o swoją kondycję, nie tylko fizyczną czy psychiczną, ale i duchową, a tę daje codzienna, wytrwała modlitwa, czyli szczera rozmowa z Jezusem.

 

Juliusz Kisiel

Kontakt

Biuro jest czynne:
pon - pt: 09:00 - 15:00

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel: 783 390 033

Logowanie

© 2018 Przystań z Jezusem 2018